„Małe Lachy "na „Święcie Dzieci Gór”

  • Autor: Lachy
  • Opublikowany: 2020-12-15

/ arch

Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” realizowany jest w Nowym Sączu od 28 lat. ,,Małe Lachy" brały udział w pięciu festiwalach w latach: 1992, 1996, 2002, 2006 , 2016.

W 15 grudnia 2020r, w siedzibie Lachów, odbyło się spotkanie reprezentantów zespołu biorących niegdyś udział w tym wyjątkowym festiwalu. Poprowadził je Piotr Gąsienica wicedyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół. Zachęcił zebranych do opisania osobistych wspomnień, wrażeń i emocji związanych z udziałem w tym wydarzeniu.
Zebrani opisywali swoje wrażenia z udziału w festiwalu, tak jak zapamiętali ten czas patrząc oczami dziecka. Wspominali nawiązane przyjaźnie. Dzielili się tym, co utkwiło w ich pamięci najbardziej, co ich zaintrygowało w odmienności kultur, niezwykłych tańców, strojów, języków. Okazuje się, że do dzisiaj pamiętana jest trema związana z występem głównym, czy tęsknota za domem rodzinnym. Obecni na spotkaniu byli wtedy w wieku od 10 do 13 lat i niekiedy była to pierwsza w ich życiu tak długa rozłąka z rodzicami.
Z nagranych na spotkaniu wypowiedzi zostanie zmontowany reportaż przez MCK Sokół, na który czekamy😀