"Kolonda po Lachowsku"

  • Autor: Lachy
  • Opublikowany: 2020-01-15

/ arch

W dniu 12 stycznia 2020 roku odbył się koncert noworoczny "Kolonda po Lachowsku", na którym gościnnie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Zawiercie".

To pierwsze spotkanie obu zespołów na sądeckiej ziemi, ale nie pierwszy wspólny występ. W ubiegłym roku w styczniu 2019 "Lachy" zostały zaproszone na ziemie Zawierciańskie, gdzie wspólnie z RZPiT "Zawiercie" kolędowali tym razem dla mieszkańców Śląska.

Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury pod bacznym okiem p. instruktor Iwony Gawlak swoje umiejętności taneczne i wokalne pokazały "Małe Lachy". Szczególne podziękowania należą się p. instruktor: Dominice Bodziony, za scenariusz widowiska oraz opracowanie grupy dorosłej oraz p. Barbarze Sokołowskiej za przygotowanie śpiewu. Za przygotowanie oprawy muzycznej odpowiedzialny był kierownik kapeli p. Mateusz Gadzina.

Wiceprezydent miasta Nowego Sącza p. Artur Bochenek był zaskoczony ilością uczestników koncertu oraz ich entuzjazmem. " Przeszło 60 lat działalności zespołu Regionalnego "Lachy" to wielka duma - mówił do zgromadzonych Nowosądeczan, patrząc na najmniejsze pociechy. Natomiast prezydent miasta Zawiercie p. Łukasz Konarski złożył mieszkańcom miasta życzenia noworoczne.

Obszerna fotorelacja z widowiska: galeria